W ręce policji trafiło 5 osób – sprzedawali m.in. medyczną marihuanę na internetowych grupkach. Sprawdź co im teraz grozi.
Leki psychotropowe i fejkowe zaświadczenia lekarskie
Prokuratorzy z Działu do Spraw Cyberprzestępczości Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy rozbili grupę osób, która zajmowała się sprzedażą leków psychotropowych na internetowych grupkach. Oskarżeni sprzedawali m.in. medyczną marihuanę. Działali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.
Cała sprawa dotyczy pozyskiwania recept w sposób nieuprawniony, za pomocą słynnych stron wystawiających masowe recepty. Sprawcy wykorzystywali do tego nielegalnie zakupione dane osobowe, pochodzące z różnego rodzaju wycieków, oraz tzw. “słupów”. Następnie umawiali spotkania online z lekarzami, przedstawiali podrobioną dokumentację medyczną i tak zdobywali recepty.
Dzięki temu mogli zakupić w aptekach leki. Były to między innymi: przeciwbólowe leki narkotyczne, leki psychotropowe z grupy benzodiazepin, leki nasenne i uspokajające oraz środki odurzające oparte na THC. Następnie produkty, w tym również medyczna marihuana, trafiały na czarny rynek, za pośrednictwem internetowych grupek.
Działania funkcjonariuszy
W toku śledztwa funkcjonariusze zabezpieczyli obszerną dokumentację, wykaz telefonów, logowań i aktywności w Internecie. Na wniosek prokuratury policjanci zdobyli również monitoring z aptek, w których podejrzani mieli kupować swój towar. Na podstawie zebranych dowodów śledczy wytypowali wszystkich członków grupy.
W związku z tym policjanci zatrzymali pięć osób. Podczas przeszukania zamieszkanych przez nich posesji znaleźli: 1,5 tys. tabletek z grupy leków psychotropowych i opioidowych leków przeciwbólowych, 270 g substancji psychoaktywnych (3-CMC), około 1,5 kg amfetaminy, blisko 0,5 kg suszu konopi innych niż włókniste oraz produkty zawierające w swym składzie THC – ciastka i nalewki.
Funkcjonariusze zabezpieczyli również: dowody osobiste, karty sim, telefony komórkowe, nośniki danych, gotówkę, karty kredytowe i karty wirtualnych portfeli walutowych.
Wszystkie osoby oskarżone o nielegalną sprzedaż, zostały zatrzymane. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zdecydował o zatrzymaniu w areszcie dwóch osób, które przewodziły grupą internetowych dilerów.
Jeżeli szukasz więcej głośnych spraw związanych z przestępczością narkotykową, to sprawdź naszą zakładkę Kryminalne.
źródło: radiopik.pl
NAPISZ KOMENTARZ