Drewniany waporyzator to powrót do korzeni. Taki sprzęt kojarzy się z naturą i ekologią. Jest praktycznie niezawodny, można go porównać do fajki używanej przez naszych dziadków. Jaki sprzęt z tego segmentu znajdziemy na naszym krajowym rynku? Co najlepiej wybrać?
Drewniany waporyzator – a komu to potrzebne?
W ostatnim czasie waporyzacja zyskuje coraz więcej fanów. Jest to jedna z najzdrowszych form dostarczania kannabinoidów do naszego ciała. Na rynku jest cała masa waporyzatorów. Większość z nich jest elektryczna. Jeżeli szukasz sprzętu bez elektroniki, to na pewno zainteresują cię waporyzatory wykonane z drewna. Te wapki charakteryzują się tym, że nie posiadają żadnej elektroniki. Drewniane waporyzatory do wytworzenia pary wykorzystują ciepło dostarczone przez palnik butanowy. Jaki sprzęt tego typu jest dostępny na naszym rynku?
Produkty od Sticky Brick
Bardzo dużą popularność w naszym kraju zyskały waporyzatory od firmy Sticky Brick. Jest to amerykańska marka, która robi naprawdę bardzo dobre drewniane wapki. W swojej ofercie mają kilka rodzajów sprzętu tego typu. Są zarówno mniejsze, które można zmieścić w kieszeni, jak i większe, do stacjonarnego użytku. Bardzo ciekawą opcją jest waporyzator o nazwie “Flip Brick”, który można podłączyć bezpośrednio do bonga.
Dużym minusem waporyzatorów od Sticky Brick jest ich cena. Podstawowy, drewniany waporyzator tej firmy kosztuje około 650zł, wersje bardziej rozbudowane można dostać za około 700-800zł. Jest to dosyć spory wydatek jak na waporyzator manualny, szczerze mówiąc za takie pieniądze wolałbym kupić Omnivapa Titanium. Jednak wapki od Sticky Brick cieszą się dużą popularnością wśród polskich użytkowników więc ta firma musiała się znaleźć w tym zestawieniu.
Jaka jest więc tańsza alternatywa drewnianego waporyzatora?
Wapki od DynaBox
Polska firma DynaBox rozpoczęła swoją przygodę w konopnym świecie od produkcji drewnianych grzałek indukcyjnych do waporyzatorów typu VapCap. Jednak wraz z rozwojem marki DynaBox, właściciele postawili również na produkcję drewnianych waporyzatorów oraz drewnianych body do VapCapów. Obecnie w asortymencie DynaBox znajduje się drewniany waporyzator “Tetra One”, który kosztuje około 380zł i jego nieco bardziej rozbudowana wersja “Tetra Magnum” za 489zł. Sam testowałem te produkty i uważam, że są to bardzo dobre wapki, zwłasza dla osób, które nie są zbytnio przekonane do waporyzacji. Producent wyposażył je w sporą komorę, która może pomieścić nawet 0,5g suszu, przez co wapki z serii “Tetra” są w stanie wytworzyć naprawdę dużą chmurę.
Oprócz waporyzatorów DynaBox warto zwrócić uwagę również na body do VapCapów. Są to naprawdę bardzo ciekawe produkty. Sposób ich wykonania jest prawdziwym dziełem sztuki. Warto zaznaczyć, że obecnie na całym świecie zaczyna panować trend tworzenia customowych body do waporyzatorów od firmy DynaVap. Według mnie jest to mega ciekawy i przyszłościowy produkt.
Co jeszcze znajdziemy na naszym rynku?
Pierwszy drewniany waporyzator od firmy Abe Wood Art
Abe Wood Art to polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją kraftowych wyrobów drewnianych. Ich produkty powstają z bardzo dużą starannością, przywiązaniem do każdego detalu. Niedawno na rynek wypuścili swój pierwszy drewniany waporyzator o nazwie “Jurupa”. Jest to sprzęt, który powstał z drewna dębu. Ostatnio miałem przyjemność go przetestować i wypadł naprawdę dobrze. Mogę go śmiało polecić osobą lubiącym mikro dozowanie bo w odróżnieniu od “Tetry” mieści około 0,1-0,2g suszu i jak dla mnie jest to jego duża zaleta.
Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że jest to pierwszy wapek stworzony przez tą firmę i niektóre elementy (jak np. położenie igły do mieszania obok rurki do nagrzewania) mogą nie przypasować każdemu. Jednak według mnie jest to porządny sprzęt, który można kupić w bardzo dobrej cenie (+/- 300zł). Dodatkowo da się do niego dokupić nakładkę ochronną na górę urządzenia.
Myślę, że kolejnym produktem tej firmy powinno być właśnie jakieś przekozackie body do VapCapa. Przy zdolnościach pracowników Abe Wood Art może być to naprawdę super sprzęt.
Inne produkty wykonane z drewna
Na rynku zaczyna pojawiać się dużo innych niż waporyzatory, produktów wykonanych z drewna. Bardzo ciekawą opcją są futerały do urządzeń od firmy DynaVap. Bardzo przydatną rzeczą są także drewniane podstawki do waporyzatorów typu VapCap, które posiada w swojej ofercie firma 420Vape. Na pewno wielu z was ma problemy z wyjęciem zgrzanego suszu czy szybkim schłodzeniem samej Capy. Dzięki takiej podstawce zapomnicie o tych problemach. Jest to naprawdę bardzo przydatny produkt, zwłaszcza gdy ma się za sobą już kilka sesji waporyzacji.
Drewniane wapki to naprawdę super sprawa.