Waporyzator przenośny stał się popularnym urządzeniem wśród pacjentów medycznej marihuany. Rozwój rynku sprawił, że wybór waporyzatorów jest ogromny, zróżnicowany cenowo i dopasowany do potrzeb użytkownika.
Waporyzatory przenośne do suszu
Rok 1993 był pewnego rodzaju początkiem dla waporyzacji marihuany. Oczywiście o wiele wcześniej były dostępne tradycyjne metody inhalacji czy shishe. Ta data jednak dokonała początku rozwoju terapeutycznej waporyzacji marihuany.
Wtedy pochodzący z USA Eagle Bill wynalazł metodę odparowywania marihuany. Wspólnie ze swoim znajomym użył pistoletu do usuwania farby, który działał pod wpływem gorącego powietrza. Podgrzali w ten sposób marihuanę, aby aktywowały się jej najcenniejsze składniki terapeutyczne, ale nie doszło do jej całkowitego spalenia. Ta para smakowała zupełnie inaczej niż dym. Czuć było w niej piękny zapach kwiatów. Efekty, jakie dawała były, różniły się od tych po zapaleniu jointa.
Ten system dał początek dla rynku waporyzatorów przenośnych, który rozwinął się w dynamicznym tempie i wciąż nie zwalnia. Waporyzacja staje się coraz bardziej popularną metodą przyjmowania marihuany, a wybór sprzętu jest imponujący. Dzielimy go na kilka grup, które mają drobne różnice techniczne.
Wybór odpowiedniego waporyzatora przenośnego zależy od wielu czynników, takich jak preferencje dotyczące smaku, wygody użytkowania oraz budżetu, jakim dysponujemy.
Waporyzator przenośny – konwekcyjny
Waporyzatory konwekcyjne ogrzewają materiał roślinny do odpowiedniej temperatury, za pomocą przepływu powietrza. Ten rodzaj waporyzatora oferuje równomierne ogrzewanie i wyższą jakość pary, co prowadzi do lepszego smaku i skuteczności. Minusem może być krótka praca baterii. Wytwarzają one także bardzo delikatną parę, mniej wyczuwalną i mniej gęstą niż waporyzator kondukcyjny.
Waporyzator kondukcyjny
Waporyzatory kondukcyjne ogrzewają materiał bezpośrednio poprzez kontakt z grzałką. Mogą być przez to bardziej podatne na spalenie materiału niż konwekcyjne. Z drugiej strony, taki sprzęt umożliwia dłuższą sesję podczas waporyzacji. Ciągłe podgrzewanie wpływa jednak na większe zużycie suszu, a smak staje się mniej intensywny po kilku zaciągnięciach. Zaletą jest dłuższy czas pracy baterii.
Przenośny waporyzator hybrydowy
Waporyzatory hybrydowe łączą w sobie zalety obu wymienionych wcześniej typów: kondukcji oraz konwekcji. Oferują zarówno równomierne ogrzewanie, jak i szybkie osiąganie pożądanej temperatury, co przekłada się na wysoką jakość pary i wydajność.
Waporyzatory przenośne manualne
Waporyzatory butanowe (manualne) mają swoją konkretną grupę miłośników i odbiorców. Sposób inhalacji jest tutaj zupełnie inny. Nie są one zasilane prądem i potrzebują jedynie ciepła w postaci ognia. Zapewniają także doskonały smak pary, bardzo intensywnej i gęstej. Praca z tym urządzeniem wymaga odrobinę cierpliwości i chęci, jednak jest możliwa do opanowania. To może być dobre rozwiązanie dla osób, które lubią tradycję związaną z paleniem – tutaj można ją poczuć w postaci alternatywnie zdrowszej inhalacji.
Jaki sprzęt wybrać do waporyzacji suszu?
Jaki przenośny waporyzator wybrać do medycznej marihuany lub waporyzacji suszu CBD? Z pewnością elektroniczny będzie bardziej dyskretny – nie wymaga użycia ognia. Jednak tutaj musimy zadbać o regularne ładowanie naszego sprzętu.
Butanowy z kolei będzie wymagał od nas poświęcenia chwili czasu, by nauczyć się kontrolować temperaturę podczas podgrzewania. Nie mamy do tego wyświetlacza, a jedynie palnik, własną intuicję i dostępne wskazówki. Kiedy już znacie podstawy w różnicach działania, możecie dopasować je do swoich oczekiwań, wybrać najlepszy sprzęt i korzystać ze zdrowej dla płuc inhalacji. Wybór między nimi zależy od preferencji dotyczących wygody, oraz w przypadku elektronicznych waporyzatorów do suszu – czasu pracy baterii, zużycia waporyzowanego suszu, smaku i gęstości pary.
Jeżeli szukasz zaufanego sklepu z waporyzatorami to sprawdź asortyment w Konopnym Sklepie. Z kodem WEEDWEEK otrzymasz tam 10% zniżki.
NAPISZ KOMENTARZ