Bardzo ciekawe informacje ze stanu Arizona.
Sprzedaż marihuany wyniosła 1,43 miliarda dolarów
Portal AzMirror poinformował, że sprzedaż marihuany w stanie Arizona (USA) wyniosła w całym roku 2023 1,43 miliarda dolarów. Jak wyglądają dokładne statystyki?
Według zebranych danych sprzedaż marihuany rekreacyjnej w stanie przekroczyła 1,1 mld dolarów. Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich firm zajmujących się sprzedażą konopi do użytku dla dorosłych. Oznacza to, że tamtejszy rynek cały czas się rozwija i dobrze rokuje na przyszłość. Co innego mogą powiedzieć przedsiębiorcy zajmujący się medyczną marihuaną. Z zebranych statystyk wynika, że sprzedaż medycznej marihuany wyniosła 348 milionów dolarów. Oznacza to, że 2023 rok był kolejny rokiem z rzędu, w którym sprzedaż konopi medycznych spadła. Tym razem o 6%.
Oficjalnie sprzedaż marihuany rekreacyjnej w stanie Arizona rozpoczęła się pod koniec stycznia 2021 roku. Od tamtego czasu klientów rekreacyjnych regularnie przebywa. Co ciekawe wielu pacjentów, którzy wcześniej korzystali z medycznych konopi, przestało używać produktów z apteki. Zastąpili je suszem pochodzącym z dyspensariów. Dlaczego tak się dzieje?
Pacjenci medycznej marihuany przechodzą na rynek rekreacyjny
Zdania na ten temat są podzielone. Oczywiście część osób wskazuje na to, że tak samo jak w innych stanach czy państwach, część z pacjentów była “ukrytymi” konsumentami rekreacyjnymi. Jest to fakt, z którym nie możemy dyskutować. Tak się dzieje w każdym państwie, które zalegalizowało medyczną marihuanę, w tym również w Polsce. Warto podkreślić również to, że to działa także analogicznie w drugą stronę. Część użytkowników rekreacyjnych nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak naprawdę korzystają z konopi indyjskich w celach medycznych – by zwalczyć stres czy np. bezsenność.
Kolejną sprawą jest to, że wielu pacjentów przechodzi na rynek rekreacyjny, bo jest im po prostu o wiele łatwiej uzyskać odpowiedni dla nich susz. Nie muszą umawiać wizyt u lekarza czy korzystać z ograniczonej (w porównaniu do rekreacyjnych producentów) oferty firm farmaceutycznych, które zajmują się produkcją medycznej marihuany.
Co ciekawe w tym przypadku użytkownicy nie zawsze kierują się ceną. Wszystko przez to, że wbrew pozorom susz z rynku rekreacyjnego może być czasami droższy od tego, który jest dostępny w aptekach. Ma to związek, z tym że urzędnicy opodatkowali medyczną marihuanę jedynie 6% podatkiem stanowym i 2% podatkiem lokalnym. Danina dla państwa od sprzedaży rekreacyjnych konopi jest o wiele wyższa. Wynosi 16% podatku stanowego i 2% podatku lokalnego.
Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam szoty konopne, których musisz spróbować.
źródło: azmirror.com
NAPISZ KOMENTARZ