Właściciele dyspensariów chcą zniwelować ilość “konopnych śmieci”.
Nowy pomysł Tree House Craft Cannabis
Przemysł konopny w USA jest w większości przypadków regulowany prawem stanowym. Na producentów są nakładane ścisłe obostrzenia dotyczące opakowań, w jakich mają się znajdować pre-rollsy i susz. Chyba wszyscy kojarzą charakterystyczny znaczek z listkiem konopi, który znalazł się na pierwszych opakowaniach, w czasach gdy stan Kalifornia zalegalizował rekreacyjne ziółko.
Te wymogi zrzucają na producentów odpowiedzialność za odpowiednie pakowanie produktów konopnych. W związku z tym większość zielonych produktów w USA jest zapakowane w opakowania stworzone z plastiku. Wynikiem tego jest to, że amerykanie zmagają się obecnie z bardzo dużą ilością “konopnych śmieci”.
Mieszkając w Bostonie, widziałem te tuby (od pre-rollsów) na wszystkich ulicach, są wszędzie. Przyjrzeliśmy się zatem, co należy zrobić, co branża robi, aby rozwiązać ten problem, jakie obowiązują w tym zakresie zasady i jakie mamy możliwości, aby postąpić właściwie
– Ture Turnbull, współwłaściciel marki Tree House Craft Cannabis
W związku z tym marka Tree House Craft Cannabis stała się jedną z pierwszych firm, która w swoich dyspensariach rozpoczęła program recyklingu konopnych śmieci. Ich klienci mogą teraz zwracać zużyte opakowania po pre-rollsach i suszu. W zamian za to otrzymują zniżkę na produkty dostępne w ich sklepach. Program rozpoczął się w maju tego roku, a dotąd do recyklingu trafiło ponad 6 000 opakowań.
To pierwsza próba poważnego programu, który mówi: Weźmy plastik i poddajmy go recyklingowi. Potraktujmy tę troskę o środowisko poważnie
– Ture Turnbull, współwłaściciel marki Tree House Craft Cannabis
Czy takie akcje mają sens?
Umówmy się – mieszkańcy USA nie mają zbyt dużo wspólnego z ekologią. Plastik jest tam wszędzie – w restauracjach, supermarketach i finalnie na ulicach. Jest to zupełnie inne podejście do tego tematu, niż na terenie Unii Europejskiej. Branża konopna jako ta jedna z najmniejszych w mainstreamie, ma równie mały wpływ na to, jak wyglądają te przepisy. Jednak bardzo cieszy mnie to, że są firmy, które chcą uświadamiać swoich klientów o tym, co robić z “konopnymi śmieciami” i pomimo wysokich kosztów, chcą tę sytuację naprawiać.
Wydaje mi się, że w ciągu kilku następnych lat, ten trend pojawi się w innych zielonych przedsiębiorstwach. Jednak jeżeli chcemy temu zaradzić w stu procentach, to po prostu amerykańscy urzędnicy muszą zmienić prawo. Pozwolić firmom na to, by wykorzystywali bardziej ekologiczne opakowania, równocześnie odkładając niektóre restrykcje na bok. Chodzi tu przede wszystkim o wymogi zabezpieczeń stosowane w opakowaniach i restrykcyjne wytyczne dotyczące etykietowania, bo w związku z tymi przepisami firmy nie są w stanie zapewnić równie taniej ekologicznej alternatywy.
Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych, to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam szoty konopne, których musisz spróbować.
źródło: marijuanamoment.net
NAPISZ KOMENTARZ