fbpx
GRZYBY
17 lipca 2023

Grzyby psylocybinowe jako przyszłość leczenia depresji ? – Nowe badania z Wielkiej Brytanii

Grzyby psylocybinowe + terapia = lekarstwo na depresję? Naukowcy z Cambridge University Press zszokowani wynikami swojego badania.
Grzyby psylocybinowe, często nazywane magicznymi grzybami, to rodzaj grzybów zawierających psylocybinę i psylocynę, które są naturalnie występującymi substancjami psychodelicznymi.
Grzyby psylocybinowe, często nazywane magicznymi grzybami, to rodzaj grzybów zawierających psylocybinę i psylocynę, które są naturalnie występującymi substancjami psychodelicznymi.

Rewolucyjne odkrycie! Grzyby psylocybinowe + terapia = lekarstwo na depresję? Naukowcy z Cambridge University Press zszokowani wynikami swojego badania. Psylocybina w połączeniu z terapią poznawczo-behawioralną może być tańszą i skuteczniejszą opcją leczenia depresji niż dotychczas stosowane metody!

Grzyby psylocybinowe badane przez naukowców Wielkiej Brytanii

Przełomowe badanie pod nazwą „Koszty i efektywność terapii wspomaganej psylocybiną dla ciężkiej depresji” pokazuje, że leczenie psylocybiną kosztuje jedynie £1200, podczas gdy połączenie jej z terapią poznawczo-behawioralną prowadzoną przez terapeutę to koszt £5239.

Co więcej, pacjenci, którzy przeszli terapię z wykorzystaniem grzybów psylocybinowych, odnotowali znaczącą poprawę jakości życia po zakończeniu leczenia, co potwierdza wskaźnik QALY – czyli wskaźnik długości życia skorygowanej o jego jakość. Okazało się, że terapia z użyciem psylocybiny była o 10% bardziej skuteczna niż najpopularniejsza terapia, czyli psychoterapia poznawczo-behawioralna.

Te rewolucyjne wyniki pojawiają się w momencie, gdy dane zebrane przez BBC ujawniają, że ponad 25% pacjentów w Anglii przyjmujących antydepresanty – czyli około dwóch milionów osób – zażywa je przez pięć lat. Liczba osób zażywających antydepresanty w Anglii wynosi obecnie aż osiem milionów, czyli o milion więcej niż pięć lat temu.

Badanie to zostało przeprowadzone przez zespół wiodących naukowców z dziedziny ekonomii i psychodelików, w tym profesora Paula McCrone’a z University of Greenwich, neuropsychofarmakologa Davida Nutta oraz Henry’ego Fishera i Clare Knight, którzy pracują dla innowacyjnej organizacji badawczej Clerkenwell Health. To przełomowe odkrycie może rewolucjonizować leczenie depresji na całym świecie!

Psychodeliki: klucz do leczenia chorób psychicznych w przyszłości

Według najnowszych badań, terapia połączona z psychodelikami może mieć ogromne znaczenie w walce z chorobami psychicznymi. Firma Clerkenwell Health prowadzi prace badawcze w Wielkiej Brytanii, skupiając się na testowaniu terapii z użyciem psychodelików. Między innymi takich jak psylocybina, w przypadku PTSD, lekoopornej depresji i zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu.

Badanie Clerkenwell Health wyróżnia się również tym, że testuje terapię, w której udział bierze tylko jeden terapeuta, a nie dwóch, co było dotychczasowym standardem. Firma jest przekonana, że przy odpowiednim wsparciu, jednoosobowa terapia może zapewnić równie wysoką jakość leczenia, co terapia z dwoma terapeutami.

W chwili obecnej Clerkenwell Health projektuje i przeprowadza wiele prób klinicznych, skupiając się na zastosowaniu psychodelików, takich jak psylocybina, w leczeniu depresji i PTSD. Równocześnie aktywnie rekrutuje pacjentów.

Dr. Henry Fisher, główny naukowiec w Clerkenwell Health, podkreśla pilną potrzebę innowacyjnych terapii dla depresji w obliczu wzrostu liczby osób w Wielkiej Brytanii przyjmujących antydepresanty przez długi czas. Badania wskazują, że psylocybina ma ogromny potencjał jako terapia dla ciężkiej depresji, przynosząc korzyści zarówno jednostkom, jak i społeczeństwu.

Profesor David Nutt z Imperial College London podkreśla, że psychodeliki, w tym psylocybina, wykazują skuteczność w leczeniu ciężkiej depresji. Obecne badania potwierdzają również, że mogą one być formą terapii dla tej choroby.

Badanie to ma duże znaczenie ekonomiczne, ponieważ depresja generuje znaczne koszty dla brytyjskiej gospodarki. Szacuje się, że roczne koszty wynoszą co najmniej 118 miliardów funtów.

Odkrycie to otwiera nowe możliwości leczenia chorób psychicznych i jest apelowaniem do pracowników służby zdrowia i decydentów politycznych. To znak aby przyjrzeli się tym wynikom i rozważyli psylocybinę jako innowacyjną formę terapii dla depresji.

Grzyby psylocybinowe są używane w wielu kulturach jako środki do rytuałów religijnych i duchowych.

Grzyby psylocybinowe używane samodzielnie jako formy terapii

Przeżycia związane z użyciem psychodelików, takich jak grzyby psylocybinowe, niewątpliwie mogą wywoływać fundamentalne zmiany. Dla niejednej osoby te substancje działają jako trampoliny ku samowiedzy i intensywnej introspekcji. Ale to, czy każde psychodeliczne przeżycie („trip”) bezpośrednio można zaklasyfikować jako terapię, to sprawa znacznie bardziej złożona.

W kontekście terapii psychodelicznej, zadanie terapeuty często polega na stworzeniu bezpiecznego i wspierającego środowiska, które umożliwia intensywne zgłębianie własnej psychiki. Wielu ludzi z powodzeniem potrafi poruszać się po tych psychicznych przestrzeniach samodzielnie, ale dla innych wsparcie terapeuty może okazać się niezastąpione. Zwłaszcza jeśli borykają się z poważnymi problemami psychicznymi, takimi jak PTSD czy ciężka depresja.

Ponadto, terapia psychodeliczna często zawiera kluczowe elementy pracy poprzedzającej i następującej po doświadczeniu psychodelicznym. Pomagają one w lepszym zrozumieniu i włączeniu tego, co zostało przeżyte, do całości doświadczeń jednostki. Chociaż samo doświadczenie psychodeliczne może prowadzić do istotnych odkryć, to często to, co dzieje się po „tripie”. To znaczy, że proces integracji doświadczeń psychodelicznych, jest równie ważny dla osiągnięcia długotrwałej zmiany.

Czy grzyby psylocybinowe to ekonomiczne rozwiązanie ?

Jeśli weźmiemy pod uwagę koszty, terapia psychodeliczna może być znacznie droższa niż zakup grzybów psylocybinowych na czarnym rynku. Będzie także droższa niż zakup zestawu do samodzielnej uprawy grzybów (growkitu). Taka terapia wymaga czasu i wiedzy specjalistów, co zdecydowanie wpływa na jej koszt. Z drugiej strony, zakupy zrobione samodzielnie mogą być tańsze, ale nie oferują one profesjonalnego wsparcia.

Z biegiem lat psychodeliki rzeczywiście stały się obiektem stygmatyzacji i kontrowersji. Niemniej jednak, najnowsze badania coraz wyraźniej wskazują na ich potencjalną wartość terapeutyczną. Jest to istotny krok ku zmianie społecznego postrzegania tych substancji. Niewątpliwie wciąż mamy wiele do odkrycia na temat pełnego potencjału i ryzyka związanego z terapią psychodeliczną. Rosnąca baza dowodów naukowych sugeruje, że te substancje mogą odegrać kluczową rolę w przyszłości leczenia zaburzeń psychicznych.

Jeżeli szukasz więcej informacji na temat psychodelików to odwiedź stronę goldenteacher.pl. Znajdziesz tam, grow kity, poradniki, specjalistyczne książki i inne przydatne informację na temat grzybków psylocybinowych.

źródło: faktykonopne.pl

WEEKLY NEWSLETTER

Dziękujemy za zapis do newslettera.
Błąd. Spróbuj ponownie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AKTUALNOŚCI Obiecujące odkrycie. Psylocybina redukuje klasterowe bóle głowy o 50% Psylocybina, substancja psychoaktywna obecna w magicznych grzybach, wykazała zdolność do redukcji klasterowych bólów głowy aż o 50%. Justyna Walentynowicz5 lipca 2024
GRZYBY Warto badać psychodeliki! Psylocybina daje nadzieję w leczeniu anoreksji Psylocybina to związek aktywny w grzybach halucynogennych. Daje nadzieję w leczeniu anoreksji i terapii zaburzeń odżywiania Justyna Walentynowicz20 czerwca 2024
GRZYBY Kalifornia wprowadza ustawę leczenia psylocybiną dla weteranów Weterani wojskowi w stanie Kalifornia mają szansę na skorzystanie z programu pilotażowego leczenia psychodelikami. Justyna Walentynowicz13 czerwca 2024
GRZYBY Weterani wojskowi z Massachusetts będą mogli leczyć się psychodelikami? Czy weterani wojskowi z Massachusetts już niedługo będą mogli się leczyć psychodelikami? Wszystko na to wskazuje. Mikołaj Rusin23 maja 2024
GRZYBY Badanie: Psychodeliczna ropucha z Kolorado leczy depresję Czy psychodeliczna wydzielina ropuchy ma szansę stać się lekiem na depresję? Przeczytaj więcej na ten temat Justyna Walentynowicz16 maja 2024
GRZYBY Rozpoczną się badania kliniczne: mikrodawkowanie LSD na PMS Badania potwierdzają pozytywne skutki mikrodawkowania LSD na depresję i lęk. Teraz sprawdzą, czy microdosing ma korzystny wpływ na zdrowie kobiet Justyna Walentynowicz6 maja 2024
GRZYBY Badanie: Skutki uboczne pojedynczej dawki psylocybiny są łagodne Naukowcy badają ewentualne skutki uboczne psylocybiny w magicznych grzybach (substancji halucynogennej o potencjale terapeutycznym) Justyna Walentynowicz11 kwietnia 2024
GRZYBY Czy psylocybina pomoże zwalczyć kryzys opioidowy w USA? Kryzys wywołany przez opioidy w USA to bardzo poważny problem na ogromną skalę. Czy psychodeliki są nadzieją w zwalczeniu kryzysu? Justyna Walentynowicz8 kwietnia 2024