Czy w Kanadzie nadchodzą właśnie wielkie zmiany na rynku konopni indyjskich? Tamtejsi specjaliści stwierdzili, że ten sektor gospodarki musi być bardziej konkurencyjny. W związku z tym wydano kilka istotnych zaleceń.
Kanadyjski rynek konopny
Jak podaje agencja Reuters, w miniony piątek Kanadyjskie Biuro ds. Konkurencji opublikowała kilka sugestii mających na celu zwiększenie konkurencyjności na tamtejszym rynku konopnym oraz ochronę branży przed nielegalnymi praktykami. Zalecenia specjalistów obejmują przegląd procesów licencyjnych i finansowania oraz dostosowanie limitów THC w produktach spożywczych. Kanadyjczycy mają zająć się także złagodzeniem ograniczeń dotyczących promocji, pakowania i etykietowania produktów konopnych.
Rekomendacje zostały przekazane do Health Canada oraz zespołu ekspertów w odpowiedzi na trwającą rewizję federalnej ustawy dotyczącej konopi indyjskich. Według danych Statistics Canada, w roku 2022 dorośli Kanadyjczycy wydali 4,52 miliarda CAD, czyli ponad 3,38 miliarda dolarów, na regulowane produkty konopne.
Legalizacja marihuany w Kanadzie
Kanada jest drugim krajem na świecie, który wprowadził kompleksowy system legalizacji konopi indyjskich. Znowelizowane w 2018 prawo obejmuje nie tylko posiadanie i używanie marihuany, ale reguluje również sprzedaż i obrót konopiami indyjskimi. Zmiany zostały przyjęte na poziomie krajowym, jednak poszczególne prowincje mają pewną swobodę w wprowadzaniu modyfikacji. Dlatego istnieją pewne różnice, na przykład w wieku wymaganym do zakupu konopi: w Quebecu i Albercie osoby w wieku 18 lat mogą nabywać te produkty, podczas gdy w pozostałych prowincjach minimalny wiek to 19 lat.
Od czasu legalizacji w Kanadzie rynek konopny rozwijał się w dość specyficzny sposób. Największą bolączką tamtejszych przedsiębiorców jest to, że największą szansę na rozwój mają ogromne firmy i korporacje. Te podmioty stać na wykupywanie drogich licencji, odpowiednich prawników i masową sprzedaż. Najbardziej pokrzywdzeni w tym wszystkim wydają się być growerzy, którzy przez lata walczyli o legalizacje. Teraz te osoby nie mają szans na wejście w kanadyjski biznes konopny i często muszą przenosić swój dobytek poza granice Kanady.
Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam najlepsze wporyzatory, akcesoria do palenia oraz olejki i susz CBD.
źródło: reuters.com, krytykapolityczna.pl
NAPISZ KOMENTARZ