W przeciągu kilku najbliższych lat temat grzybów psylocybinowych na pewno nabierze sporego rozpędu. Obecnie w tym temacie brakuje przede wszystkim badań. Jednak sytuacja już niedługo może się zmienić. Kanadyjski uniwersytet University of Guelph, a konkretnie Ontario Agricultural College otrzymał licencję na uprawianie grzybów! Dzięki temu naukowcy będą mogli przeprowadzić wiele ciekawych badań.
Kanadyjski uniwersytet z licencją na uprawianie grzybów
Dr Max Jones i dr Gale Bozzo z University of Guelph a konkretnie z departamentu rolnictwa Ontario Agricultural College otrzymali licencję Helth Canadian. Licencja uprawnia uniwersytet do uprawiania grzybów psylocybinowych.
Jesteśmy bardzo podekscytowani! Pozwoli nam to zbadać te grzyby, aby lepiej zrozumieć ich biologię i genetykę. Zbadamy jakie inne funkcjonalne związki mogą zawierać. Uprawy dostarczą nam dobrze scharakteryzowany i spójny chemicznie materiał do oceny przedklinicznej i potencjalnie klinicznej
Dr Max Jones
Co ciekawe wcześniej – w 2018 roku ten sam naukowiec, otrzymał licencję na uprawę marihuany do celów badawczych.
Według naukowców z Ontario Agricultural College istnieje ponad 200 rodzajów grzybów, które mogą wytwarzać psylocybinę. Nie są to gatunki blisko spokrewnione. Ich pełny skład chemiczny i substancje, które wytwarzają nie są cały czas do końca znane.
Naukowcy zakładają, że jeżeli około 200 gatunków grzybów wytwarza substancje, która realnie wpływa na funkcjonowanie ludzkiego mózgu, to bardzo prawdopodobne, że wytwarzają również inne substancje, które do tej pory nie zostały zidentyfikowane.
Terapia psylocybiną zyskuje na popularności
Terapia grzybami psylocybinowymi zyskuje coraz większą popularność. Naukowcy z całego świata chcą dokładnie przebadać temat wpływu tej substancji na ludzki organizm.
Badacze z Ontario Veterinary College założyli sobie konkretny cel. W jego zrealizowaniu ma im pomóc licencja na uprawę, wydana przez Helth Canadian. Dr Melissy Perreault wytłumaczyła, że kanadyjscy naukowcy chcą sprawdzić jaką wartość terapeutyczną mają inne substancje wytwarzane przez grzyby psylocybinowe. Jest to bardzo istotne w prowadzeniu terapii. Być może uda się wyodrębnić nowe substancje i podzielić je na te które działają same, i na te które działają dopiero w połączeniu z psylocybiną.
Uczeni z University of Guelph planują opracować syntetyczną uprawę. Ma to ułatwić rozmnażanie grzybów. Zwiększony dostęp do materiału badawczego pozwoli na wykonanie większej ilości analiz.
Jeżeli szukacie legalnych produktów konopnych to wbijajcie do sklepu ROLLMOPS. Znajdziecie tam najlepsze waporyzatory, susz i olejki CBD oraz sporo akcesoriów do palenia.
źródło: hightimes.com
NAPISZ KOMENTARZ