Czy połączenie psylocybiny z kannabinoidami to dobry pomysł? Obecnie naukowcy pracują nad opatentowaniem leku na bazie tych substancji.
Lek na bazie grzybków i zioła
Naukowcy z CaaMTech z siedzibą w Issaquah w stanie Waszyngton pracują nad opatentowaniem leku, który ma zawierać psylocybinę oraz kannabinoidy. Produkt jest we wczesnej fazie powstawiania. Specjaliści, którzy pracują nad tym projektem twierdzą, że czas działa tylko i wyłącznie na ich korzyść. Wszystko przez to, że potrzebują jeszcze więcej badań. Te badania mają potwiedzić, że połączenie terapii psylocybiną i kannabinoidami przynosi wymierne efekty w leczeniu. Chodzi tu przede wszystkim o leczenie problemów psychicznych.
Jak wiemy, obecnie zarówno grzybki jak i konopie, są wykorzystywane w leczeniu takich schorzeń jak PTSD, depresja czy różnego rodzaju stany lękowe. Czy jednak połączenie tych dwóch substancji przyniesie wymierne korzyści? Już we wrześniu 2022 roku pisaliśmy o przypadku, w którym konopie i psylocybina wsparły walkę z nowotworem, więc być może jest to słuszny kierunek, w przypadku tego typu terapii.
Co na to inni specjaliści?
Na ten temat postanowili wypowiedzieć się również inni specjaliści, którzy śledzą temat psychodelików. Według nich połączenie psylocybiny i kannabinoidów może być przydatne w jednoczesnym leczeniu chorób psychicznych i łagodzeniu stanów zapalnych. Takie przypadki zdarzają się właśnie w różnego rodzaju chorobach nowotworowych. Pacjenci zmagający się z rakiem bardzo często źle znoszą konwencjonalną terapię, a psylocybina i konopie są coraz częściej wykorzystywane w alternatywnym leczeniu.
Co ciekawe Daniel McQueen, znany autor „Psychedelic Cannabis”, pełniący funkcję dyrektora wykonawczego w Center for Medicinal Mindfulness, jest osobą, która prowadzi terapię z wykorzystaniem psychodelików i konopi indyjskich. Jego organizacja koncentruje się na umożliwianiu osobistych doświadczeń psychodelicznych związanych z marihuaną i ketaminą, ale pod nadzorem medycznym. W ramach terapii oferuje sesje medytacji z przewodnikiem, indywidualny coaching, zajęcia i wsparcie społeczności, aby pomóc ludziom w procesie ich uzdrawiania i rozwoju osobistym.
Przeszkody jakie mogą napotkać naukowcy
Niestety stworzenie takiego leku może być czasochłonne. Wszystko przez to, że naukowcy mogą napotkać wiele przeszkód. Jedną z nich jest to, że psychodeliki i kannabinoidy działają na różne receptory w mózgu. Dla przykładu – dobrze znany kannabinoid THC, wiąże się głównie z receptorem kannabinoidowym CB1, a kannabinoid CBC wiąże się głównie z receptorem CB2. Z drugiej strony najpopularniejszy psychodelik – psylocybina, wiąże się głównie z receptorami serotoniny 5-HT2A.
Jednak jakiś czas temu przeprowadzono badania, które wykazały, że CBD ma zdolność łączenia się z serotoniną. Następnie oddziałuje na receptor kannabinoidowy CB2. Według hiszpańskich naukowców, którzy przeprowadzali to badanie, ta kombinacja daje nowe, unikalne właściwości.
Jeżeli szukasz więcej informacji na temat psychodelików to odwiedź stronę goldenteacher.pl. Znajdziesz tam, grow kity, poradniki, specjalistyczne książki i inne przydatne informację na temat grzybków psylocybinowych.
źródło: https://mjbizdaily.com/
NAPISZ KOMENTARZ