Nadchodzą wielkie zmiany na Bahamach.
Na wakacyjnych wyspach powstała propozycja legalizacji marihuany
Urzędnicy z Bahamów przedstawili plan na legalizację marihuany. W związku z tym na tych wakacyjnych wyspach już niedługo możemy doczekać się “uwolnienia” konopi. Według przedstawionej propozycji marihuana będzie zalegalizowana do celów medycznych, religijnych i badawczych. Dodatkowo urzędnicy zgodzili się na dekryminalizację niewielkich ilości konopi indyjskich do celów rekreacyjnych.
Reformy zostały przedstawione przez tamtejszego Prokuratora Generalnego i Ministra Zdrowia, podczas cotygodniowej konferencji prasowej w biurze samego Premiera. Urzędnicy chcieliby, żeby ustawa trafiła do parlamentu do końca października, gdyż jej finalne wprowadzenie będzie wymagało dużo ciężkiej pracy i przede wszystkim czasu.
Szczegóły projektu ustawy
Jeżeli legalizacja dojdzie do skutku to najbardziej zadowoleni z niej będą oczywiście pacjenci – osoby wymagające pilnego leczenia konopiami.
Jest wielu Bahamczyków, którzy cierpią na wyniszczające choroby, takie jak schyłkowe stadium nowotworu i różne formy depresji, które nie reagują na terapię kliniczną i stres pourazowy
– Michael Darville, ministerstwo zdrowia
Zmiany umożliwiły by korzystanie z konopi również społeczności rastafarian. Jak powszechnie wiadomo wykorzystują oni konopi do swoich obrządków religijnych i w związku z tym rząd Bahamów, chce im to umożliwić. Jednak każdy przedstawiciel tego wyznania musiałby posiadać odpowiednią licencję.
Dodatkowo posiadanie do 30 g marihuany przez osoby traktujące konopie rekreacyjne, zostałoby zdekryminalizowane. Mieszkańcom Bahamów groziłoby jedynie do 250 $ kary.
Urzędnicy stawiają na lokalny biznes
W przeciwieństwie do wielu innych państw, które już dawno zalegalizowały marihuanę, między innymi do celów medycznych, rząd Bahamów stawia na rozwój lokalnego biznesu konopnego. W związku z tym produkcją medycznych konopi miałyby się zająć firmy prowadzone przez obywateli wysp.
Mamy szereg licencji, które zostaną wydane, chcemy udziału Bahamczyków w programie i nie możemy się tego doczekać. Wierzymy, że będzie to miało pozytywny wpływ gospodarczy
– Ryan Pinder, kierownik prokuratury generalnej
Według założeń, cały system będzie nadzorowany przez rządowy Urząd ds. Konopi, który składałby się z dziewięciu członków reprezentujących: organizację wyznaniową, społeczeństwo obywatelskie. Dodatkowo po jednej osobie z dziedzin bankowości, prawa, rolnictwa, badań naukowych, farmacji i medycyny.
Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam akcesoria do palenia, produkty CBD oraz najlepsze waporyzatory.
źródło: hightimes.com
NAPISZ KOMENTARZ