Czy już niedługo stan Massachusetts zdekryminalizuje psychodeliki? Politycy przygotowali dwie ustawy, które mogą zrewolucjonizować tamtejsze prawo narkotykowe.
Massachusetts – dwie ustawy które mogą zdekryminalizować psychodeliki
Czy stan Massachusetts już niedługo zdekryminalizuje psychodeliki? Jest to bardzo możliwe, gdyż tamtejsi politycy przygotowali i złożyli do stanowego parlamentu dwa projekty ustaw, które dekryminalizują posiadanie psychodelików. Chodzi konkretnie o takie substancje:
- grzyby psylocybinowe
- ayahuasca
- meskalina
- ibogaina
Ustawy złożyli senatorzy Lindsay Sabadosa i Patricia Jehlen. Dzięki tym dwóm nowelizacjom osoby powyżej 18 roku życia nie byłyby karane za posiadanie wyżej wymienionych substancji. Bardzo ważne jest to, że powyższe zmiany nie zezwalałyby na komercyjną sprzedaż tych substancji.
O zmianach, które mogą zajść w Massachusetts wypowiedzieli się już specjaliści zajmujący się zarówno leczeniem chorób psychicznych, jak i prawnymi aspektami wprowadzania tych substancji do szerszej dostępności.
Nie ma lepszego sposobu na promowanie celowego i uważnego użytkowania niż dekryminalizacja niewielkich ilości na własny użytek, do uprawy w domu, bez możliwości sprzedaży komercyjnej
James Davis, współzałożyciel Bay Staters for Natural Medicine
Duże zmiany w USA – hajp na psychodeliki rośnie
W USA rośnie hajp na psychodeliki. Wszystko przez pozytywny wpływ tych substancji w leczeniu różnego rodzaju chorób psychicznych. Za dekryminalizacją psychodelików w USA opowiadają się między innymi środowiska weteranów, którzy mówią wprost o tym, że takie substancje jak psylocybina bardzo dobrze sprawdzają się w leczeniu zespołu stresu pourazowego i depresji.
Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy o tym, że prawdopodobnie już niedługo Kalifornia zdekryminalizuje psychodeliki. Na taki ruch zdecydowały się już niektóre miasta USA. Politycy Somerville, Cambridge, Northampton i Easthampton głosowali za dekryminalizacją grzybów psylocybinowych i innych roślin enteogennych.
Terapia wspomagana psychodelikami przeżywa swego rodzaju renesans. Według niektórych specjalistów psychodeliki mogą pomóc w kontrolowaniu epidemii opioidów. Badanie Johns Hopkins University School of Medicine z 2017 r., w którym wzięło udział 44 000 uczestników, wykazało, że stosowanie psychodelików wiązało się z o 40% zmniejszonym ryzykiem nadużywania opioidów. Nowsze badanie sugeruje jeszcze silniejsze zmniejszenie ryzyka – do 55%. Osoby analizujące rynek medycznych psychodelików twierdzą, że wartość globalnego rynku leków psychodelicznych może osiągnąć 12 miliardów dolarów rocznie do 2030 roku.
Jeżeli szukasz legalnych produktów konopnych to sprawdź asortyment sklepu ROLLMOPS. Znajdziesz tam produkty CBD, najlepsze waporyzatory i akcesoria do palenia.