Konopni streamerzy na Twitchu mogą mieć problem. Platforma zaktualizowała swoją politykę. Od teraz Twitch zezwala na promowanie alkoholu, ale zakazuje marihuany.
Platforma Twitch, która zajmuje streamowaniem, zaktualizowała swoją politykę dotyczącą promocji marek przez streamerów. Teraz nowe zasady zakazują reklamowania firm i produktów konopnych, ale jednocześnie pozwalają na współpracę z firmami alkoholowymi. Twtich – platforma należąca do Amazona wprowadziła zmiany w swojej polityce przy wyraźnym sprzeciwie sporej ilości użytkowników.
Streamerzy otrzymali określone zasady dotyczące promocji. Nowa polityka serwisu obejmuje takie obszary jak: lokowanie produktów, rekomendacje, sponsorowane rozgrywki, płatne unboxingi czy nawet tworzenie kanałów związanych z marką. W nowych wytycznych podano, że streamerom zabrania się przyjmowania płatności za promowanie “produktów związanych z konopiami, takich jak waporyzatory, susz czy nawet CBD”.
Oczywiście przepisy nie są tak surowe dla alkoholu. Właściciele Twitcha zezwalają streamerom na otrzymywanie wynagrodzenia za promowanie alkoholu. Warunkiem jest oznaczenie materiałów i produktów jako kierowane dla dorosłych. Oprócz zakazu dotyczącego marihuany, gracze są również objęci ograniczeniami związanymi z firmami zajmującymi się produkcją broni, treści erotycznych, wyrobów tytoniowych oraz przedmiotów medycznych. Zakazane jest również promowanie treści politycznych.
Użytkownicy nie rozumieją nowych zasad
Po aktualizacji polityki Twitcha wśród użytkowników oraz streamerów wybuchło duże zdezorientowanie. W zeszłym roku administratorzy platformy zezwolili na nazwy użytkowników powiązane z tematem 420. Firma Amazon, która jest właścicielem Twitcha lobbuje legalizację marihuany w USA i luzuje przepisy odnośnie testowania swoich pracowników na obecność kannabinkoidów. Obecne decyzje są po prostu sprzeczne z wcześniej wyznaczonym kierunkiem rozwoju firmy.
Jim Tanna – jeden z twórców podcastu “Pine Park“, który jest bardzo znaną postacią jeżeli chodzi o amerykańskie środowisko konopne, zauważył różnicę między zasadami Twitcha dotyczącymi marihuany i alkoholu. Mężczyzna stwierdził, że wszyscy są zdezorientowani co do obecnych aktualizacji polityki platformy. Powiedział, że nowe wytyczne naruszają zdolność użytkowników do zarabiania na życie poprzez streamowanie na Twitchu.
Czy media społecznościowe zaakceptują marihuanę?
Z punktu widzenia ostatnich ruchów takich platform jak Twitter czy Apple, ruch Twitcha wdaje się co najmniej niepoważny. Niedawno Twitter zezwolił na reklamę marihuany na swojej platformie. Oczywiście zgodnie z określonymi zasadami. W jednej z aktualizacji oprogramowania iPhone’a firmy Apple, wprowadzonej w zeszłym roku, użytkownicy otrzymali możliwość sprawdzania swoich leków i poznawania potencjalnych interakcji z innymi substancjami, w tym marihuaną. W 2021 roku w USA Apple zakończyło politykę ograniczającą firmy konopne od prowadzenia działalności w App Store. Firma konopna Eaze ogłosiła wtedy, że klienci mogą teraz robić zakupy i płacić za produkty za pośrednictwem aplikacji na iPhone’a.
Jednak na innych platformach nie wygląda to tak kolorowo. Firmy związane z konopiami indyjskimi, grupy adwokackie oraz instytucje rządowe, takie jak Kalifornijskie Biuro Kontroli Konopi, skarżyły się na to, że ich profile na Facebooku nie są widoczne w wynikach standardowego wyszukiwania. Ten sam problem dotyczy Instagrama, który również należy do Meta. Użytkownicy konsekwentnie zgłaszają, że ich konta są usuwane przez administracje. Dzieje się to względu na treści związane z marihuaną. Nawet jeśli nie reklamowali sprzedaży ani nie promowali używania tej substancji.
W przeciwieństwie do Apple, sklep Google Play zaktualizował swoje zasady w 2019 roku. Aktualizacja polityki jasno zakazuje wprowadzania aplikacji mobilnych związanych z promocją produktów konopnych. Niezależnie od tego czy w danym regionie konopie są legalne czy nie.
Jeżeli szukasz więcej informacji na temat najnowszych zmian na temat polityki narkotykowej to odwiedź naszą zakładkę Aktualności. Tam znajdziesz najnowsze informacje z całego świata.
źródło: marijuanamoment.net
NAPISZ KOMENTARZ