Waporyzatory to urządzenia, które służą do waporyzacji, czyli zdrowej metody przyjmowania między innymi konopi w postaci inhalacji. Jednak cannabis to nie jest jedyna roślina, której parę możemy wdychać w ten sposób. Z tego artykułu dowiecie się więcej o waporyzacji ziół.
Waporyzacja ziół: zioła do waporyzacji i aromaterapii
Waporyzator służy do wdychania pary z różnych roślin i ziół. Niektóre mieszanki do waporyzacji ziół można również łączyć z konopiami indyjskimi, aby dodać nowy element aromatyczny do sesji. Aromaterapia oferuje wiele korzyści, trzeba tylko wybrać odpowiednie zioła do inhalacji.
Waporyzacja ziół polega na wykorzystaniu urządzenia znanego jako waporyzator do podgrzania ziół do temperatury, która uwalnia ich aktywne składniki w postaci pary, bez spalania materiału roślinnego. Metoda jest uważana za zdrowszą alternatywę dla palenia. Pozwala uniknąć tworzenia się dymu, który może zawierać szkodliwe substancje smoliste.
Szeroki wybór ziół do waporyzacji
Poniżej znajdziecie listę najpopularniejszych ziół, które są przeznaczone do waporyzacji. Pamiętajcie o zalecanej temperaturze waporyzacji, aby zachować terapeutyczne właściwości ziół i ich substancje aktywne.
Mieszanka ziół na bezsenność
Zioła do waporyzacji stanowią naturalną alternatywę dla osób zmagających się z bezsennością, oferując skuteczne wsparcie w walce z tą dolegliwością:
- Rumianek – ma właściwości relaksujące, co będzie korzystne dla osób cierpiących z powodu bezsenności. Inhalacja z rumianku pomaga uspokoić się i zasnąć. Powinien być odparowywany w temperaturze 125°C.
- Melisa – stosuje się ją na problemy jelitowe i urazy. Rozluźnia mięśnie, poprawia nastrój i jakość snu. Melisa powinna być odparowywana w temperaturze 142°C
- Lawenda – ma słodki i kwiatowy zapach, a także uspokajające działanie. Łagodzi ból i pomaga leczyć bezsenność. Mówi się również, że ma właściwości antybakteryjne. Lawenda dobrze odparowuje w temperaturze 125°C
Aromaterapia, która dodaje energii
Najpopularniejsze zioła w leczeniu schorzeń
Zioła do waporyzacji posiadają właściwości lecznicze. Dostosowanie temperatury waporyzacji do konkretnego zioła jest kluczowe, aby czerpać maksymalne korzyści zdrowotne. Bezpieczne i skuteczne wykorzystanie właściwych ziół do waporyzacji może stanowić cenny element naturalnej terapii, wspomagając leczenie różnych dolegliwości i poprawić ogólny stan zdrowia:
- Eukaliptus – pochodzi z Australii i mówi się, że pomaga zmniejszyć poziom stresu, a także ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Eukaliptus jest również stosowany w leczeniu przeziębienia oraz chorób płuc. Para, którą wydziela, bardzo przyjemnie pachnie. Najlepsza temperatura to 130°C.
- Bazylia – zwykle używana jako przyprawa, jest również stosowane jako środek leczniczy podczas przeziębienia, niestrawności i w celu poprawy samopoczucia. Idealna pora dnia na waporyzację bazylii to poranek i popołudnie. Zawiera linalol, terpen, który można znaleźć również w różnych odmianach konopi. Najlepiej odparowuje w temperaturze 130°C.
- Tymianek – powszechnie jest nam znany jako aromatyczna kuchenna przyprawa, ale ludzie stosowali go również w leczeniu przeziębienia. Stwierdzono, że ma działanie antybakteryjne. Tymianek nie powinien być odparowywany w temperaturze wyższej niż 150°C.
Waporyzacja ziół na relaks
- Hibiskus – zawiera flawonoidy, które poprawiają metabolizm i pomagają zwalczać niepokój. Podczas waporyzacji nie wytwarza się kofeina, ale para zawiera różne przeciwutleniacze i witaminę C. Zalecana temperatura dla hibiskusa to 175°C.
- Chmiel – występuje także w piwie. Podczas waporyzacji może wywoływać łagodny efekt euforyczny. Istnieje wiele różnych odmian chmielu, a każda z nich ma swój własny profil smakowy. Najlepiej odparowuje w temperaturze 200°C.
- Męczennica (passionflower) – to kolejne zioło, które łagodzi stres. Zapewnia efekt uspokajający podczas waporyzacji. Była ona stosowana w leczeniu bólu i uzależnień. Najlepiej odparowuje w temperaturze 150°C.
- Szałwia – różne kultury wierzą w to, że oczyszcza ducha. Waporyzacja może poprawić pracę mózgu i trawienie. Szałwia powinna być odparowywana w temperaturze 190°C.
- Dziurawiec zwyczajny – zioło to było stosowane w leczeniu depresji. Często występuje w postaci kapsułek, ale może być również waporyzowany w temperaturze 150°C.
- Kocimiętka – kocimiętka była używana od dawna w Chinach i Europie, ponieważ wykazywała korzyści terapeutyczne. Mimo jej nazwy ludzie również mogą ją śmiało stosować. Susz wywołuje uspokajające i lekko euforyczne efekty. Uważa się również, że przyczynia się do poprawy nastroju. Odpowiednia temperatura waporyzacji to 150°C.
Waporyzacja ziół a tradycyjne palenie
Istnieje wiele powodów, dla których warto zamienić palenie na waporyzację ziół. Para z inhalacji jest znacznie łagodniejsze dla płuc niż dym wdychany podczas palenia.
Marihuana nie jest jedyną rośliną przeznaczoną do waporyzacji. Istnieje wiele innych ziół, które można waporyzować ze względu na ich korzyści terapeutyczne i właściwości uspokajające. Można również łączyć je z konopiami, aby uzyskać połączenie właściwości obu ziołowych aromatów. Korzyści płynących z waporyzacji ziół jest wiele – od leczenia przeziębienia i grypy aż po poprawę nastroju. Najlepiej sprawdźcie sami. Warto eksperymentować z różnymi ziołami, aby znaleźć te, które najlepiej wpływają na nasz nastrój i dobre samopoczucie.
Jeżeli szukasz zaufanego sklepu z waporyzatorami to sprawdź asortyment w Konopnym Sklepie. Z kodem WEEDWEEK otrzymasz tam 10% zniżki.
NAPISZ KOMENTARZ